درباره آذران پروفیل عالیقدر

اطلاعاتی برای آشنایی بیشتر با ما

شرکت آذران پروفیل عالیقدر در سال 1386 در زمینی به مساحت بیش از 3000 متر مربع در شهرک آیت الله هاشمی رفسنجانی تبریز احداث گردید. خوشبختانه در این مدت کوتاه با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و همکاری متخصصین توانسته است بیشترین حجم تولید پروفیل های اختصاصی کشور را به خود تخصیص دهد. مراحل خط تولید کارخانه شامل مواردی است که در ذیل به طور خلاصه به آن ها اشاره می شود:

پروسه تولید شرکت آذران پروفیل عالیقدر

 1. واحد ذوب و ریخته گری
 2. واحد طراحی و تولید قالب های اختصاصی و صنعتی و ساختمانی
 3. دستگاه پرس اکستروژن
 4. میز کشش پروفیل آلومینیوم و استرچ و دستگاه برش
 5. کوره اجینک پروفیل آلومینیوم
 6. خط رنگ الکتروستاتیک به صورت تمام اتوماتیک با پاشش رنگ به صورت اتوماتیک
 7. دستگاه بسته بندی پروفیل

واحد طراحی و ساخت قالب

شامل دو بخش طراحی قالب و ساخت می باشد که پس از دریافت طرح اولیه و مشاوره با مهندسین، ساخته شده و جهت تست اولیه قالب در اختیار واحد اکستروژن قرار می گیرد که قالب های این شرکت قابلیت تولید پروفیل با فیلر اولیه ( حداقل 1mm ) را دارا می باشد.

واحد ریخته گری

در این واحد با توجه به فیلر و سطح مقطع پروفیل تولیدی بیلت تولید و در خدمت قسمت اکستروژن قرار می گیرد.

واحد تولید اکستروژن پروفیل آلومینیوم

در این بخش با توجه به سفارش مشتری، قالب در قسمت قالب سازی آماده و به قسمت تولید ( اکستروژن ) تحویل داده می شود و پس از رسیدن به دمای مناسب در کوره پیش گرم قالب تهیه بیلت با آلیاژ مناسب مقطع پروفیل مورد نظر تولید میگردد.

پوشش آلومینیوم با رنگ پودری الکتروستاتیک

شرکت آذران پروفیل عالیقدر با به کارگیری خط رنگ پودری به صورت الکتروستاتیک امکان رنگ آمیزی پروفیل های به طول حداکثر 7 متر را فراهم کرده است.

 1. شستشو و زیرسازی رنگ با وان های مجهز
 2. کوره خشک کن
 3. کابین پاشش رنگ پودری با گانرهای تمام اتوماتیک و روباتیک
 4. کوره پیش گرم پروفیل
 5. کوره پخت

جهت جلوگیری از صدمه دیدن و یا خراشیدگی بر روی پروفیل در هنگام حمل و نقل، پروفیل ها به صورت دسته های دو، چهار یا شش تایی بسته بندی نوار پلاستیکی دور انها پیچیده می شود و تحویل مشتریان عزیز درسراسر کشور داده می شود.